تابستان لیمویی

کمک به کاهش فشار خون

ازآنجا که لیمو از خانواده مرکبات است،بنابراین بایک منبع شکیل  وجذاب  ویتامین  ث و پتاسیم رو به رو هستیم،2ماده اساسی  که نقش مهمی در کاهش فشار خون دارند و به کنترل این عارضه کمک می کنند. مواد غذایی که پتاسیم بالایی دارند،برای افرادی که دچار عارضه قلبی هستند مفیدند و کمک می کنند تا عملکرد قلب این افراد طبیعی شود.

 

کمک به کاهش استرس

میزان بالای ویتامین ث در این میوه باعث می شود تا استرس و افسردگی کاهش پیدا کند. یکی از مشکلات افرادی که از استرس بالا رنج می برند این است که در شرایط حساس و هنگام عصبی شدن های گاه و بی گاه مقداری از ویتامین ث بدن خود را از دست می دهند،برای همین دچار ضعف سیستم ایمنی بدن هم می شوند .اضافه کردن کمی شربت لیمو به رژیم غذایی تابستانی باعث می شود تا این افراد روز آرام تری داشته باشند.

 

کمک به کاهش خونریزی لثه

نوشیدن آب لیموی تازه پس از استفاده از آدامس کمک می کند تا دردهای ناشی از فعالیت  های روزانه و زیاد دندان ها و لثه ها کاهش پیدا کند. حتی یکی از راه های جلوگیری از خونریزی لثه ها مصرف لیمو است. شربت لیمو کمک می کند تا لکه های زرد رنگ از روی دندان ها پاک شوند و نفس را هم خوشبو می کند.

 

کمک به کاهش کلسترول

شربت آب لیمو انتخابی طبیعی و موثر برای کنترل میزان کلسترول خون است .این ماده غذایی کمک می کند تا اچ دی ال خون یا همان کلسترول بد به شدت کاهش می یابد  وخون به نوعی تصفیه شود. نوعی از ویتامین  ث به نام لیمونین که مختص مرکبات است و در لیمو از همه بیشتر است،عامل کاهش کلسترول از هر نوعی است.

 

 

کمک به کاهش وزن

یکی از مهم ترین مزایای نوشیدن شربت آب لیمو این است که به شکل قابل توجهی روند کاهش وزن را تسریع می کند.بسیاری از تحقیقات آن را عامل موثر کاهش وزن می دانند واگر فردی دچار اضافه وزن آب لیمو را همراه آب گرم  ومقداری عسل بنوشد،به خوبی وزنش را کنترل می کند.

 

کمک به کاهش درد روماتیسم

شاید عجیب  وحتی باورنکردنی باشد،اما مصرف شربت آب لیمو برای افراد دچار روماتیسم و آرتریت بسیار مفید است. نوشیدن آن کمک می کند تا بدن به طور کامل تصفیه شود و سموم و باکتری های مضر ازآن خارج شوند.

/ 0 نظر / 13 بازدید