کیوی

 پیشگیری  از آسم و سایر بیماری های ریوی

طی یک بررسی روی 18هزار کودک 6تا7ساله در ایتالیا اثبات شد که مصرف کیوی فواید سلامتی بخش زیادی برای دستگاه تنفسی انسان دارد. در این بررسی مشخص شد کودکانی که هفته ای 5تا7وعده از مرکبات و کیوی استفاده می کنند،تا44درصد کمتر دچار خس خس سینه نسبت به همتایان خود که هفته ای یک بار این میوه را مصرف می کنند، می شوند. به همین نسبت میزان سرفه در این کودکان 27در صد کاهش یافت و تنگی نفس ،آبریزش بینی،گرفتگی سینه شدید و سرفه مزمن به ترتیب 32-28-41-و25درصد کاهش پیدا کرد. این هم به خاطر میزان بالای ویتامین ث دریافتی بچه ها از این میوه بود.

 

ویژگی های ضد سرطانی

کیوی حاوی انواع مختلفی از فلانوئیدها و کاروتونوئیدها است که فعالیت آنتی اکسیدانی به اثبات رسیده دارند. این ریزمغذی ها که به فیتونوترنز معروف هستند،نسبت به محافظت از دی ان ای در برابر رادیکال های آزاد واکنش سریع و پرقدرتی نشان می دهند. در واقع مانع از آسیب دی ان ای و رشد و گسترش سرطان در بدن می شوند.

 

مفید برای سیستم گوارشی

این میوه منبع خوبی برای دریافت میزان مناسبی از فیبر است. فیبر ماده ای است که به بدن کمک می کند تا از دستگاه گوارش سالمی برخوردار باشد. همچنین در رفع و انتقال سموم از روده نقش موثری دارد. سم زدایی از روده عاملی موثر در محافظت از این عضو حساس بدن در برابر ابتلا به سرطان است. از سویی فیبر کمک می کند تا فرد دچار یبوست نشود و از مشکلات روده ای جلوگیری می کند.

محافظت از چشمان

در کیوی تا دل تان بخواهد لوتین و زیگزانتین وجود دارد،2ماده شیمیایی طبیعی که در چشمان انسان وجود دارند. در واقع لوتین عاملی است که چشم را از آسیب های مخرب نور آبی در امان نگه می دارد و به شکل فیلتر مانع عبور این نور به درون ساختار چشم می شود. یکی از عمده نقش های موثر لوتین محافظت از ایجاد ماکولار ناشی از افزایش سن در چشم و بروز گلاکوما و آب مروارید است. زیگزانتین هم دست در دست لوتین برای سلامت همه جانبه چشم ها تلاش  می کند.تحقیقات  منتشر شده در شماره ژوئن در اسناد چشم پزشکیAO سال 2004حاکی از آن است که خوردن 3عددیا بیشتر میوه طی روز که یکی از آنها حتما"باید کیوی باشد خطر ایجاد لکه زرد،پیر چشمی و ماکولار  را که در نهایت منجر به از دست دادن بینایی در افراد مسن می شود ،کاهش می دهد.

 

مبارزه با بیماری های عروقی

با مزه است؛اما حقیقت دارد که خوردن یک عدد کیوی هر صبح همان تأثیر مثبت آسپرین را برای قلب دارد،یعنی شانس ابتلا به گرفتگی و انسداد عروق خونی را کم می کند. اما نکته مهم این است که بر عکس آسپرین عوارض جانبی مانند گرگرفتگی و خون ریزی روده ای را به دنبال ندارد. بر اساس بررسی های انجام شده در دانشگاه اوسلو در نروژ افرادی که روزی 2تا3عدد کیوی می خورند و این کار را 28روز ادامه  می دهند ،پتانسیل بدن شان را برای تشکیل لخته های خونی در عروق به شدت کاهش می دهند. این افراد میزان تری گلیسیرید خون شان را هم تا15درصد پایین می آورند.این مسأله مانع ایجاد رسوب یا تشکیل پلاک در دیواره شریان ها می شود و به عبارتی کیوی مبارزی پرقدرت علیه بیماری های عروقی است.

 

تنظیم فشار خون

کیوی حاوی مقادیر قابل توجهی از الکترولیت های سلامت بخش پتاسیم است. پتاسیم نقش مهمی در ساختار سلولی بدن دارد،مایعات بدن را کنترل می کند و به نوعی الکترولیت های بدن را در حد تعادل نگه می دارد .تعادل الکترولیتی بدن باعث می شود تا ضربان قلب در حد طبیعی باشد. پتاسیم عاملی است که با تأثیر منفی سدیم مبارزه می کند واین یعنی بدن همیشه حجم متعادلی از آب را برای حیات سلولی اش نگه می دارد.

 

بدنیست بدانید...

1- کیوی حاوی ویتامینE است و این ویتامین پتانسیل بدن را برای مبارزه با از حالت افتادن پوست بالا می برد.

  2-کیوی حاوی ویتامین Cاست که عاملی موثر در افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن است.

3-کیوی حاوی فولات است که به تشکیل و رشد سلول های خونی جنین طی دوران بارداری مادر کمک می کند.

درضمن

کیوی یکی از معدود میو ه های حاوی اگزالات است. اگزالات ماده ای است که تجمع آن در بدن موجب ایجاد ترکیبی می شود که به ایجاد سنگ می انجامد. بنابراین افرادی که دچار ناراحتی های کلیوی یا مثانه هستند ،باید از خوردن این میوه پرهیز کنند. این مسأله درباره افرادی که به لاتکس حساسیت دارند نیز صدق می کند.

/ 0 نظر / 21 بازدید