مریم گلی

 

خواص دارویی مریم گلی

امروزه برای مریم گلی خواص متعددی چون ضد نفخ،ضد اسپاسم ،مقوی ،قابض،آنتی سیتیک ،شل کننده عروق خونی محیطی ،کمک به درمان آلزایمر ،تقویت حافظه ،تقویت کننده معده ،کاهنده تعریق،محرک انقباض رحم،آنتی بیوتیک ،کاهنده قند  وچربی خون و محرک جریان صفرا را نام می برند. از این رو صنایع داروسازی کشورهایی نظیر آلمان ،فرانسه،سوئیس و اتریش داروهای متعددی با کاربردهای  خاص از این گیاه تولید می کنند.

 

مریم گلی در آشپزخانه

برگ های خشک شده مریم گلی از دوران باستان به عنوان طعم دهنده مورد استفاده قرار می گرفته است،چراکه علاوه بر طعم مطبوع ،موجب هضم بهتر غذا نیز می شود. امروزه در اروپا از اسکاتلند گرفته تا فرانسه و سیسیل ،از برگ های این گیاه به عنوان عطر دهنده و طعم دهنده در انواع خوراک ها به ویژه خوراک گوشت و خوراک مرغ استفاده می شود.

در صنایع غذایی نیز از برگ های مریم گلی به دلیل عطر مطبوع آن در مربا استفاده می شود.

در فلسطین برگ های مریم گلی را باچای مخلوط کرده و روزانه آن را می نوشند.

 

موارد احتیاط

مصرف دوزهای درمانی آن در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود،؛هرچند مقادیر کم آن که در آشپزی مصرف می شود بی خطر است.از آنجایی که اسانس مریم گلی حاوی ماده ((توجون))است ممکن است باعث تپش قلب  ویا شروع حمله در مبتلایان به صرع شود. از این رو بهتر است این افراد در مصرف آن احتیاط کنند.همچنین مصرف زیاد آن برای افراد مبتلا به فشارخون بالا توصیه نمی شود.

 

دود کردن مریم گلی

برای دود کردن مریم گلی ،کافی است برگ خشک این گیاه را خرد کنید و مثل توتون در چپق یا پیپ قرار داده و دود کنید. پس از کشیدن ابتدا نفس را چند لحظه حبس و یکباره خارج کنید ،به طوری که دود امکان تماس با حلق و یا گوش را پیدا کند. تکرار آن در روز برای رفع سنگینی گوش و ورم های حلق ناشی از سرما خوردگی وتا حدودی بهبود آسم نافع است.

 

مریم گلی بین اقوام مختلف

در قرن نهم میلادی،استفاده از این گیاه در اروپا مورد توجه خاصی قرار گرفت و سپس در تجارت با چین به این کشور راه یافت. مصرف آن به قدری رایج شد که چینی ها در قرن هفدهم در مقابل گرفتن هر کیلو گرم از برگ خشک مریم گلی ،حاضر بودند 3تا4کیلو گرم چای چینی به اروپاییان بدهند.از این رو مریم گلی به ((چای فرانسه))نیز شهرت یافته است.

در انگلستان در قرن شانزدهم مصرف دمنوش برگ های مریم گلی بسیار رایج بوده است و همانند چای به صورت روزانه مصرف می شد. در طب سنتی کشورمان نیز گیاه مریم گلی از جایگاه خاصی برخوردار بوده و حکمای ایرانی آن را به عنوان نیروزا ،مقوی و قابض تجویز می کردند،همچنین از خیسانده آن در استعمال خارجی برای التیام زخم ها و خراش های پوست و برای بندآوردن شیر مادر هنگام از شیر گرفتن بچه استفاده می کردند. در هندوستان و چین نیز از جوشانده برگ های مریم گلی به صورت غرغره برای شست و شو و ضد عفونی کردن دهان و التیام زخم های دهان ،بیماری های لثه،و ناراحتی های حلق استفاده می شود.

 

دمنوش مریم گلی

امروزه در بسیاری از دارونامه ها،از برگ های مریم گلی رسما"به عنوان دارو یاد شده و خواص آن بر شمرده است. عصاره برگ های این گیاه معمولا"در استفاده خوراکی برای مداوای بیماری های مربوط به حلق و حنجره و همچنین برای شست و شوی دهان استفاده می شود. مصرف دمنوش برگ های مریم گلی باعث افزایش صفرا و هضم بهتر غذا می شود. امروزه خواص دم کرده این گیاه به عنوان مدر،مقوی معده،مقوی اعصاب و تب بر مورد تأکید قرار گرفته است. برای این منظور می توانید یک لیترآب جوش را به 15تا30گرم مریم گلی بیفزایید و هرشب هنگام خواب یک فنجان میل کنید.مصرف جوشانده این گیاه (10گرم برگ خشک گیاه در100گرم سرکه)باعث کاهش گلوکز خون می شود و قند خون را به سرعت کاهش می دهد.

 

مریم گلی در صنایع بهداشتی

نظر به گستردگی خواص گیاه مریم گلی،طبیعتا"صنایع بهداشتی نیز توجه ویژه ای به این گیاه داشته اند.یکی از مهم ترین مصارف این گیاه در صنعت عطر سازی است. در کشور ما نیز فرآورده هایی  از این گیاه به بازار راه یافته که از جمله مهم ترین آنها می توان به لوسیون ضدشوره مو،محلول ضدآکنه وقطره ضدتبخال اشاره کرد.ازآنجایی که کشت این گیاه در کشور ما به صورت گسترده ودرسطح وسیع انجام می شود لذا فرآورده های حاصل ازآن در ایران از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

/ 0 نظر / 39 بازدید