نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان محلات
هویت بخشیدن به کشاورزان زحمت کش
۱۳٩٢/۸/٧
گیاهان دارویی ... نظرات() 

      گیاهان دارویی: سرزمینهای کم بهره، اشتغال زایی

گیاهان دارویی بر خلاف عموم محصولات زراعی و باغی که در اثر تنشهای محیطی لطمه می بینند، مواد موثره آنها می توانند تحت تاثیر تنشهای تنظیم شده و هدفمند محصول شیمیایی افزوده شده و مواد موثره ویژه پیدا کنند که در این صورت بازدهی اقتصادی آنها افزایش خواهد یافت. گیاهان رویشی طبیعت نیز در حالات خاصی این پدیده را نشان می دهند. مثلا، نقاط اکوتونی  بلوچستان دارای تنشهای اقلیمی دوره ای خاصی است که موجبات تزاید مواد موثره گیاهانی نظیر بارهنگ می شود. بیشترین مقدار سیلی مارین و سیلی بین موجود در بذر گیاه ماریتیغال در منطقه پر تنش نور آباد استخراج شد. مراتع کم بهره پشت کوه، شهداد و همچنین خمروت کرمان از مناسب ترین تراکم شیرین بیان، حنا و آنغوزه با کیفیت مناسب مواد موثره درخوردار است. باریجه منطقه نشلج کاشان، عناب بیرجند خراسان، و وشق مناطق کویری یزد از کیفیت بسیار مناسبی برخوردارند. اگرچه مناطق مذکور جزء زمینهای کم بهره کشور هستند ولی با تاکید اساسی روی بازگشتن به استعدادهای طبیعی این گیاهان و با زراعت متابولیتی( Metabolitic agronomy) و استحصال و فراوری مواد موثره آنها بتوان از این زمینها اکثر بهره برداری را نمود.

برای اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را کلیک کنید


 آویشن باغی

 
آشنایی با گیاه دارویی آویشن باغی

 

 خصوصیات گیاه شناسی
آویشن باغی گیاهی خشبی، چند ساله و متعلق به خانواده نعناع (
Lamiaceae)میباشد.

منشأ این گیاه نواحی مدیترانه گزارش شده است. ارتفاع این گیاه متفاوت و بین 20 تا50 سانتی‌متر است.برگها کوچک، متقابل و کم و بیش نیزه‌ای شکل بوده و پوشیده از کرکهای خاکستری رنگ است. گلها کوچک، سفید، ارغوانی یا صورتی است که در قسمت فوقانی ساقه‌هایی که از بغل برگها خارج میشوند روی چرخه‌هایی به صورت مجتمع پدیدارمیشوند. 
 

آرایش گل در گیاه آویشن باغی
میوه دراین گیاه فندقه به رنگ قهوه‌ای تیره بوده و طول آن یک میلی‌متر است. داخل میوه‌ 4 دانه به رنگ قهوه‌ای تیره وجود دارد. وزن هزار دانه
 25/0 تا 28/0 گرم است.

مواد مؤثره
پیکر رویشی آویشن باغی حاوی مواد مؤثره واز نوع اسانس میباشد. اسانس این گیاه زرد رنگ بوده و مقدار آن بین 1 تا 2 درصد متغیر است. مهمترین اجزاء تشکیل دهنده اسانس را تیمول، کارواکرول و پاراسیمول تشکیل میدهد. پیکررویشی همچنین حاوی تانن، فلاونوئید، ساپونین و نیزمواد تلخ میباشد.

اثر درمانی 
مواد مؤثره آویشن باغی خلط آور بوده و برای معالجه سرفه مورد استفاده قرار میگیرد. از تنتور و عصاره‌های الکلی پیکررویشی این گیاه برای معالجه سرفه، گلودرد، برونشیت و آسم استفاده فراوان میشود.

سایر کاربردها
مواد مؤثره آویشن باغی درصنایع غذایی به مقادیر فراوان کاربرد دارد. از تیمول و کارواکرول آن بعنوان نگهدارنده مواد غذایی درصنایع غذایی استفاده میشود. اسانس آویشن باغی همچنین خاصیت شدید ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد.
از مواد مؤثره این گیاه در صنایع آرایشی و بهداشتی و در تهیه کرم‌ها، عطرها، لوسیونها، دهانشویه‌ها و پماد استفاده میشود. مواد مؤثره آویشن باغی نیز از ترکیبات ضد ریزش مو در عصاره‌های گیاهی مورد استفاده در شامپو میباشد. از اسانس این گیاه به عنوان آروماتراپی (درمان با مواد معطر) استفاده شده و درخمیر دندان نیز به عنوان یک ماده ضد باکتری مورد استفاده قرار میگیرد.

فرآورده‌ها
از این گیاه داروهایی به شکل شربت، قرص مکیدنی، بخور، قرص، اسانس و همچنین ترکیبات آروماتراپی تهیه میشود. از عصاره‌های آبی، آبی
الکلی و پروپیلن گلایکولی آویشن باغی نیز در تهیه شامپو،‌کرم، پماد و دیگر فرآورده‌های استفاده فراوان میشود.

بابونه

 

خصوصیات گیاه شناسی:
       بابونه (Matricaria chamomilla) گیاهی است علفی ، یک ساله متعلق به تیره گل ستاره ایها (Asteraceae) . منشأ این گیاه آسیای صغیر گزارش شده است ولی در شمال و جنوب آمریکا و همچنین دراسترالیا نیز می روید.

 ارتفاع این گیاه بین 50 تا 80 سانتی متر است .

     برگها مستقیم، باریک، کشیده، نیزه ای شکل ، صاف و فاقد کرک بوده و به صورت متناوب نسبت به یکدیگر روی ساقه قرار می گیرند. گلها در انتهای ساقه های اصلی و فرعی ظاهر می شوند.
    قسمت میانی گلها که مجموعه ای از گلچه های لوله ای زردرنگ است در اوایل رویش نیمه کروی است ولی با نمو گلها و باز شدن گلچه های لوله ای کمابیش مخروطی شکل (به شکل کله قند) میشوند. قطر گلهای بابونه متفاوت و بین 5/1 تا 3 سانتی متر است .

مواد موثره:
      گلهای بابونه حاوی مواد موثره هستند. هنگامی که گلها کاملاً باز می شوند از بیشترین مقدار ماده موثره برخوردارند. در گلهای بابونه اسانس، فلاونوئید و مواد موسیلاژی ساخته و ذخیره میشود.
مهمترین ترکیبات اسانس را کامازولن و آلفا بیسابلول تشکیل می دهند. مهمترین فلاونوئیدهای موجود در گل بابونه عبارتند از آپی ژنین، آپی ژنین-7- گلایکوزید و لوتئولین.

کاربرد:
      کامازولن دارای خاصیت ضد التهاب است و در مصارف خارجی از عصاره آن کرم های ضد التهاب پوستی و جلوگیری از اگزما تهیه می شود. پمادهای حاصل از این گیاه جهت معالجه سوختگیهای پوستی نیز استفاده می شود. عصاره بابونه به رشد و تقویت پوست و مو کمک کرده و سبب جلوگیری از حساسیت های پوستی می شود. ترکیبات موجود در عصـاره بـابونـه سبب تسریـع گردش خون درمنطقه حساس و آسیب دیـده شده و تقسیم سلول و در نهایت ترمیم زخم را تسریع می نماید.

آنغوزه   

مقدمه
       آنغوزه با نام علمی .Ferula assa-foetida L از گیاهان دارویی مهم تیره

چتریان می باشد. این گیاه علفی, چند ساله و مونوکارپیک2 است به طوریکه در طول رویش فقط یکبار به گل می رود (سال پنجم یا ششم رویش ) و سپس دوره رویشی آن خاتمه می یابد. ارتفاع این گیاه متفاوت و بین 2 تا 5/2 متر است. در انتهای ساقه های اصلی و فرعی گلهای زرد رنگ و مجتمع به صورت گل آذین چتر مرکب پدیدار می شود. برگهای قاعده ساقه این گیاه عموما گوشتدار, به طول متوسط 50 تا 60 سانتی متر و فاقد دمبرگ و منقسم به قطعاتی با تقسیمات فرعی دندانه دار یا لوبدار است .این گیاه بومی استپ های ایران و قسمتهایی از افغانستان می باشد . در ایران این گیاه در استانهای فارس , کرمان , خراسان , یزد , سمنان , هرمزگان , سیستان و بلوچستان , اصفهان , لرستان, کهکیلویه و بویر احمد و بوشهررویش دارد. قطر ریشه آنغوزه بین 10 تا 12 سانتی متر و طول آن 30 تا 40 سانتی متر می باشد. صمغ استخراج شده از این گیاه که با انجام عمل تیغ زنی راس طوقه انجام می گیرد,  خاصیت دارویی دارد و منبع درآمد با ارزشی برای تعداد قابل توجهی از روستائیان و بهر ه برداران کشورمان می باشد . تقریبا تمام این صمغ آنغوزه دارای ترکیبات دی , تری و تتراسولفید , مشتقات کومارینی فئوتیدین3 , کامولونفرول4 , اپی سامارکاندین5 , آمبلی پرنین وکانفرول6 و ... می باشد . محققین در اسانس حاصل از شیرابه آنغوزه چندین ترکیب مختلف شناسایی کردند.
از بخشهای سبز گیاه نیز به عنوان سبزی خورده می شود. شیرابه آنغوزه دارای اثر ضد تشنج , قاعده آور و ضد انگل است . در رفع ییوست افراد مسن نیز کاربرد دارد . 
 

 

اکلیل کوهی

 

 

خصوصیات گیاه شناسی
     اکلیل کوهی (Rosmarinus officinalis) ، گیاهی است خشبی، چند ساله، همیشه سبز و متعلق به تیره نعناع (Lamiaceae) ، منشأ این گیاه مناطق آهکی نواحی

مدیترانه گزارش شده است. ارتفاع این گیاه بستگی به شرایط اقلیمی محل رویش داشته و بین 1 تا 2 متر متغیر است. برگها سبز رنگ، متقابل، باریک ، بلند و نوک تیز است. سطح رویی برگ صاف و فاقد کرک است در حالی که پشت برگ سفید رنگ و پوشیده از کرک می باشد. گلها کوچک و آبی رنگ بوده و اواخر بهار از لابلای برگها خارج می شود. گلها به ندرت سفید رنگ است. گلهای این گیاه نوش فراوانی تولید کرده و شدیداً عسل آور است .

مواد موثره:
     برگها وگلهای این گیاه حاوی مواد موثره هستند . از اینرو پیکر رویشی اکلیل کوهی از بوی مطبوعی برخوردار است . مواد موثره این گیاه را اسانس، تانن و مواد تلخ تشکیل میدهد . مقدار اسانس دربرگهای خشک بین 5/0 تا 5/1 درصد می باشد. مهمترین ترکیبات اسانس را سینئول (cineole)، کامـفور (camphor)، بورنـیل استات (bornyl acetate) و اسید رزماریک تشکیل می دهد.

ترکیبات دیگر گیاه را موادی نظیر فلاونوئیدهای آپی ژنین، روتین، لوتئولین و کومارین های آمبلی فرون، هرنیارین تشکیل و اسیدهای گیاهی نظیر اسید کافئیک نیز در برگهای این گیاه وجود دارد .  

اثر درمانی
    ترکیبات موجود در عصاره اکلیل کوهی به سبب تحریک متابولیسم و تسریع گردش خون سبب گشادکنندگی عروق و مویرگها شده و بدین ترتیب باعث تقویت و شادابی پوست و مو می گردد. این عصاره از ریزش مو جلوگیری کرده و لذا در تولید فرآورده هـای بهداشتی و آرایشی بر روی مو و پوست معمولی و چرب کاربرد زیادی دارد.

سایرکاربردها
    از گیاه رزماری همچنین در درمان فشار خون، نفخ و بی اشتهایی استفاده می‌شود. مصرف موضعی آن نیز دردرمان دردهای عضلانی و بیماریهای رماتیسمی کاربرد دارد. اسانس این گیاه خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی شدید داشته و بعنوان طعم دهنده در داروهای بد مزه بکار می‌رود. همچنین مواد مؤثره این گیاه خاصیت نگاهدارندگی شدید داشته و در صنایع غذایی و کنسرو سازی کاربرد فراوانی دارد.

فرآورده‌ها
     از مواد مؤثره این گیاه پمادها و کرمهایی جهت درمان دردهای رماتیسمی و عضلانی تهیه شده است. اگرچه عصاره‌های پروپلین گلایکولی این گیاه بعنوان مواد اولیه تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوان دارد لیکن از عصاره‌های آبی و آبی الکلی و حتی عصاره‌های خشک این گیاه نیز درتهیه داروهای معالجه کننده ناراحتی های گوارشی استفاده می‌شود. مهمترین فرآورده های تولیـدی ازعصـاره های این گیاه شامل شامپوها ، نرم کننده های مو، لوسیونهای دست و صورت و ژل حمام می باشد.

آلوئه ورا

žنام فارسی:            صبر زرد
žنام علمی:aloe vera             
žنام تیره:                (سوسن)liliaceae
žنام لاتین:ALOE               
žنام عربی:               الصبر.الویه
 
 خواص آلوئه ورا آلوورا آلوئه ورا
 

 مورفولوژی

žصبر زرد(شاخ بزی) گیاهی است علفی و چند ساله با برگ‌های ضخیم، گوشتی و دراز. حاشیه‌ برگ‌های آن کمی پیچ و خم‌دار و دارای تیغ است. گل‌های آن‌ به‌صورت خوشه‌ای زیبا در انتهای محور ساقه گل‌دار و به رنگ سبز مایل به زرد قرار دارند.
žقسمت مورد استفاده صبر زرد، شیرابه به دست آمده از برگ‌های گیاه است که امکان دارد به صورت تازه غلیظ(خمیری) و یا خشک شده با رنگ‌های متفاوت زرد، زرد مایل به سبز، قهوه‌ای و یا قرمز مایل به سیاه باشد.
 
 
گیاهشناسی
 
žگل آذین گلها خوشه‌ای به رنگ زرد یا زرد مایل به سبز و اعضاء گل به هم چسبیده هستند.
تاریخچه
 
žنقاشی‌هایی از صبر زرد، بر روی کنده‌کاری‌های دیوارهای معابد مصری دیده شده است. این معابد در هزاره چهارم قبل از میلاد بنا شده است. صبر زرد را که "گیاه جاودانگی" نام گرفته بود، به هنگام خاک سپاری، برای فراعنه هدیه می‌آوردند.
žکتاب "The Egyptian Book of Remedies" (‌‌1500 سال قبل از میلاد مسیح) از کاربرد صبر زرد در درمان عفونت‌ها، معالجه پوست و تهیه داروهای ملین سخن گفته است. "دیسکورید"(فیزیک‌دان یونانی)، در سال 74 پس از میلاد، صبر زرد را جهت التیام زخم، جلوگیری از ریزش مو ، درمان زخم‌های دستگاه تناسلی، و معالجه همورئید، مفید دانست.
žدر مـازنـدران بـه گـیـاه صـبـر انجیر بغدادى مى گویند .درگویش اصفهانى به صبر، چدروا مى گویند .صباده ، صبره ، آلوئه ، آلوئس و ازوا از اسامى دیگر صبر زرد است .
 
 
 نیاز اکولوژیکی
 
žPHمناسب برای کاشت 6.5امااسیدیته تا8.5را تحمل می کند
žبافت خاک مناسب برای رشد گیاه:خاک سبک(لوم.ماسه ای)وبازهکشی خوب.
žآلوئه و را گیاهی است که برای ماندن و رشد به حداقل آب نیاز دارد و در خاک های شور و ساحلی به آسانی رشد و پرورش می یابد و نسبت به آفات و بیماری ها مقاوم است.
 
žگیاه دارویی صبر زرد با اقلیم جنوبی کشور ایران سازگار است و به خوبی در استان‌های جنوبی که دارای منابع آبی کمی هستند قابل پرورش است.
žاین گیاه بومی مناطق گرم و خشک است که در استان‌های جنوبی کشور ایران به خصوص استان بوشهر و استان هرمزگان رشد می‌کند.
 
کاشت
žسیستم کاشت(آبیاری):فارو
žدوره ابیاری:7الی15روز
žروش کاشت :بصورت پاجوش در خزانه وسپس انتقال به زمین اصلی میباشد.
žزمان مناسب برای کاشت در خزانه:اواخرتابستان اقدام به جداسازی وکاشت پاجوش می شود.
 
زمان لازم جهت انتقال پاجوش ازخزانه به زمین اصلی:
 
žبسته به شرایط نگهداری 4الی6 ماه.
žنیازهای اصلی غذایی:
ž45تا55KGفسفر
ž55تا65KGازت
ž35تا45KGپتاس
داشت
 
žآبیاری منظم سبب افزایش میزان ژله در گیاه میگردد.
žوحذف علف های هرز در خزانه.
 
برداشت
 
ž8ماه پس ازکاشت پاجوش در فصل بهاربصورت قطع برگهای خارجی گیاه از قاعده .
žدقت های لازم درعملیات های برداشت:
žفقط برگ های بیرونی گیاه که بیش از 25تا50CMطول دارند باید برداشت شوندبایددقت نمودکه ماده زرد رنگ وتلخی که از سلول های اپیدرمی محل قطع برگ خارج میشود باژل گیاه مخلوط نگردد.
 
پس ازبرداشت
žانتقال سریع برگ ها توسط کانتینرهای یخچال دار به محل فراوری یاشستوشوی برگ هاوخارج کردن ژلهااز برگ و انتقال سریع ژل به کارخانجات فراوری
عملکرد:80تا120TON/HEK
 
ترکیبات شگفت آور گیاه
 
žحدود ۹۶ درصد از وزن آن را آب تشکیل داده است و مابقى شامل چربى هاى ضرورى آمینواسیدها، ویتامین ها، املاح، آنزیم وگلیکوپروتئین است!
žاین گیاه حداقل داراى ۳ اسید چرب با خاصیت ضدالتهابى است که براى معده ، روده کوچک و روده بزرگ مفید است.
žویتامین هاى تشکیل دهنده آن عبارتند از ویتامین C ، B۱۲ ، B۶ ، B۲ ، B۱ ، A و E. «آلوئه ورا» با خاصیت اعجاب انگیز خود مى تواند تمام اسید آمینه هاى ضرورى بدن را در اختیار شخص مصرف کننده قرار دهد.
خواص داروئی
ž۱)تقویت کننده بدن است.
ž ۲)یبوست را برطرف می کند و روده ها را تمیز می کند.
ž ۳)برای معالجه آسم مفید است.
ž۴)سوء هاضمه را برطرف می کند.
ž ۵)در معالجه صرع مفید است.
ž ۶)اثر ضد کمردرد.
ž ۷)خون را تصفیه می کند.
ž۸)برای برطرف کردن خارش ناشی از گزیدگی حشرات شیرابه آنرا روی پوست بمالید.
ž ۹)اگزما را درمان می کند.
 
ž۱۰)برای معالجه اسهال خونی مفید است.
ž ۱۱)برای رفع ریزش مو ، شیرابه آنرا به سر مالیده و موها را با آن ماساژ دهید.
ž ۱۲)گرفتگی کبدی را برطرف می کند.
ž ۱۳)برای التیام زخم ها شیرابه آنرا روی زخم بمالید.
ž ۱۴)صبر زرد بهترین کرم مرطوب کننده است برگها را بشکنید و ژله آنرا به پوست بمالید.
ž ۱۵)مبتلایان به بیماری قند می توانند با مصرف این گیاه قند خون خود را کنترل کنند.
ž ۱۶)برای شستن چشم و زخم ها شیرابه صبر زرد را با آب مخلوط کرده و استفاده کنید.
žدر تحقیقاتد اخیر دانشمندان دریافتند که این گیاه در درمان HIVموثر می باشد.
 
موارد مصرف رایج این گیاه
žبسیارى از مردم با اثر دارویى این گیاه بر روى پوست بریده یا سوخته آشنایى دارند. گرچه مکانیسم دقیق آن مشخص نیست. اما تحقیقات نشان مى دهد که ۵ فاکتور طبیعى ضدالتهابى در آن موجود است که باعث رفع درد و بهبود زخم مى شود.
 
žاندام مورد استفاده این گیاه دارویی برگهای آن است.
 
 
 

زعفران

نام انگلیسی: Saffron

نام علمی: Crocus sativus

تیره: Iridaceae

 

 

 

شرح:گیاهی است کوچک به ارتفاع 10- 30 با پیازی سخت و مدور که از فلس های نازک و قهوه ای رنگ تشکیل شده است. از پیاز 6-7 برگ سبز تیره و راست منشاء می گیرد. گل های آن منظم، نر و ماده و به تعداد 2-3 عدد در انتهای ساقه است. جام گل لوله ای است و از شش قسمت تشکیل شده است. قسمت خارجی از سه کاسبرگ و داخلی از سه کاسبرگ به رنگ های بنفش یا ارغوانی است. دستگاه نر از سه پرچم که در مقابل هر گلبرگ تشکیل شده است. مادگی از یک تخمدان سه خانه ای با کلاله سه خانه ای به رنگ قرمز نارنجی است.

قسمت مورد استفاده: کلاله های گل گیاه.

برای تهیه یک گرم زعفران به کلاله و خامه 150 گل نیاز است.

زیستگاه و گردآوری: امروزه با توجه به توسعه پرورش زعفران، این گیاه در نواحی مختلف یافت می شود. کشت آن در اواسط تیرماه انجام می شود ولی گلها در اواخر مهرماه سال بعد ظاهر می شود. محصول معمولا پیش از طلوع آفتاب جمع آوری می شود. زیرا گلها شبها باز بوده و گرمای آفتاب آنها را بسته نگه می دارد. اصول کشت و برداشت زعفران در اسپانیا، فرانسه، ایران و سایر نقاط با جزیی تفاوت یکسان است.

ایران: این گیاه در بعضی نواحی ایران به ویژه خراسان و نیز یزد، کرمان، کردستان، گیلان و مازندران کاشته می شود.

ترکیبات و اثر: زعفران حاوی رنگی شبیه کاروتنوئیدها به نام پروتوکروسین است که در اثر اکسیداسیون به ماده رنگی زعفران (crocine ) و هتروزیدی تلخ ( Picrocrocine ) تبدیل می شود به آن خاصیت تقویت کننده قلب و مقوی معده نسبت می دهند.دم کرده آنرا به عنوان تونیک و ضد تشنج مصرف می کنند.

مصرف: دم کرده 5/0 – 2 گرم در لیتر زعفران و یا گرد آن به مقدار 2/0 گرم مصرف می شود. زعفران در فارماکولوژی برای تهیه تنطور، عصاره داروهای چشمی و خصوصا قرص های جذب کننده به کا می رود. این گیاه باید با احتیاط و به مقدار کم مصرف شود، زیرا مصرف آن به مقدار زیاد باعث خونریزی، تهوع، اسهال و سرگیجه می شود. از زعفران به عنوان ادویه ای عالی در طباخی و در سس ها، سوپ ها و سالادها استفاده می کنند. به دلیل قیمت گران آن در بسیاری از موارد از مواد شبیه به آن استفاده می شود.

گیاه دارویی:پنیرک

 

 

اندام های مورد استفاده :برگ ،گل ،میوه

خواص دارویی:نرم کننده،آرام بخش،مدر ورفع ناراحتی های سینه ،رفع سوختگی

 

گیاه دارویی:خرفه

 

 

اندام های مورد استفاده:کل اندام گیاه

خواص دارویی:مدر،ضد اسکلوربوت،تب بر،تصفیه کننده خون وتسکین دهنده تشنگی

 

گیاه دارویی:مرزه

 

 

اندام های مورد استفاده:کلیه اندامهای هوایی

خواص دارویی:نیرو دهنده ،تسهیل کننده هضم ،مدر،مقوی معده ،بادشکن ،رفع اسهال

 

گیاه دارویی:ریواس

 

اندام های مورد استفاده:ساقه گل دهنده

 

خواص دارویی:ملین ،اشتها آور،محرک اعمال هضم،قسمتهای مسهل

 

گیاه دارویی:کلم

 

اندام های مورد استفاده:برگ وساقه

خواص  دارویی:ضد اسکلوربوت،سهل الهضم،درمان نزله های ششی،سرفه-سنگ کلیه

 

گیاه دارویی:اسفناج

 

 

 

اندام های مورد استفاده:برگ ها

خواص  دارویی:کم خونی،نیرو دهنده،افزایش برروی ترشحات معده،روده ،لوزالمعده،ترشحات صفرا

 

 گیاه دارویی:ریحان

اندام های مورد استفاده :برگ ،گل ودانه

خواص دارویی:ضد تشنج،نیرو دهنده ،مقوی ومدر،رفع سردرد عصبی،ازبین برنده نفخ،سرگیجه،سرفه ،زیادکننده شیر

 

گیاه دارویی:بنفشه 

اندام های مورد استفاده:گل،برگ،ریشه ودانه

خواص دارویی:نرم کننده ،خلط آورضعیف،معرق ،رفع گریپ،گلودرد،درمان بیماریهای سینه،تصفیه کننده خون ،مدر

 

گیاه دارویی:نعناء

اندام های مورد استفاده:برگ وسرشاخه گلدار

خواص  دارویی:مقوی معده،بادشکن،ضدتشنج،نیرو دهنده،ضدعفونی کننده،آرام کننده دردهای موضعی،رفع دردهای موضعی ،رفع سردرد یکطرفه

 

گیاه دارویی:خاکشیر ایرانی

 

اندام های مورد استفاده:کلیه اندام  گیاه بخصوص بذر

خواص دارویی:دانه بعنوان تب بر،مدر ،دفع کننده کرم،رفع التهاب کلیه

 

گیاه دارویی :ترب

 

 

اندام های مورد استفاده:ریشه

خواص  دارویی:درمان یرقان،بیماری نرمی استخوان،ورفع رسوبات صفراوی،درمان بیماری های کلیه ومثانه،قولنج کبدی و روماتیسم

 

گیاه دارویی:آویشن باغی

 

اندام های  مورد استفاده:سرشاخه گلدار

خواص دارویی:خلط آور،ضدسرفه، رفع افسردگی،آرام بخش ،بادشکن،مقوی معده

 

گیاه دارویی:شاه تره

 

 

اندام های مورد استفاده:کلیه قسمتهای گیاه

خواص دارویی:معرق ،اشتها آور،مقوی،تصفیه کننده خون،صفرابر،درمان صلب شرائین

 

گیاه دارویی:ختمی

 

اندام مورد استفاده:ریشه

خواص دارویی:سرماخوردگی ،برونشیت ،سنگ کلیه ،سوءهاضمه ،اسهال ،یبوست

 

گیاه دارویی:مریم گلی

 

اندام های مورد استفاده:برگ وسرشاخه گلدار

خواص دارویی:نیرو دهنده،مقوی ،کم کننده قند خون،فعال کننده گردش خون،تب بر،ضد عرقهای شبانه ،رفع سردرد یکطرفه

 

گیاه دارویی:بارهنگ

اندام های  مورد استفاده:برگ ،دانه

خواص درمانی:نرم کننده ،قابض،تصفیه کننده خون ،آرام کننده و رفع تحریکات در نزله های مزمن تنفسی ومجاری ادرار و دستگاه هضم ،درمان بیماریهای کبدی و زردی ،رفع التهاب کلیه ومثانه

 

گیاه دارویی:رزماری

 

اندام های مورد استفاده :برگ و سرشاخه گلدار

خواص درمانی:صفرا بر،مدر ،ضد تشنج ،مقوی معده ،نیرو دهنده

 

گیاه دارویی:ترشک

اندامهای مورد استفاده:برگ ،دانه وریشه

خواص درمانی:درمان نارسایی عمل دستگاه دفع ادرار،اسکوربوت،درمان کم اشتهایی

 

گیاه دارویی:اسفرزه

اندامهای مورد استفاده:برگ  وبخصوص دانه آن

خواص درمانی:التیام دهنده زخم ،ملین،درمان التهاب کلیه ومثانه

 

گیاه دارویی:زبان درقفا

اندامهای مورد استفاده:برگ ،گل ودانه

خواص درمانی:مدر ،اشتها آور،درمان بیماریهای کلیه ومثانه

(بذر سمیت دارد)

 

گیاه دارویی:علف هفت بند

 

اندامهای مورد استفاده :کلیه اندامها

خواص درمانی:قابض،مدر-التیام دهنده ،رفع اسهال ودیسانتری،بند آمدن خون ،درمان سل ،برونشیت و آسم

 

گیاه دارویی:اسطخودوس

اندامهای مورد استفاده:سرشاخه گلدار و برگدار

خواص درمانی:اثر مقوی-رفع آسم ونزله ،بند آورنده خون ،ضد عفونی کننده

 

گیاه دارویی:آدونیس

 

 

اندامهای مورد استفاده گیاه :کلیه قسمتهای گیاه

خواص درمانی:مدر،مقوی قلب –ملین –حل کننده سنگ کلیه

 

گیاه دارویی:کیسه کشیش

 

 

اندامهای مورد استفاده:کلیه اندامهای گیاه

خواص درمانی:بند آوردنده خون

 

بومادران

 

 

ویژگی:سرد،خشک،قابض،اندکی تلخ مزه

آثار:بخش هوایی:قابض،محرک تعریق ،شل کننده ی عروق محیطی ،محرک گوارشی،تب بر،تنظیم کننده قاعدگی

عصاره ی روغنی:ضدالتهاب،ضد حساسیت،ضداسپاسم

 

سیر

 

 

اندام مورد استفاده:حبه

آثار:آنتی بیوتیک،خلطآور،محرک تعریق،کاهنده ی فشارخون،ضدانعقاد،کاهنده ی کلسترول خون،کاهنده ی قندخون،ضدهیستامین،ضدانگل

 

صبرزرد

 

ویژگی برگ:تلخ ،گرم،مرطوب

ژل:شور،تلخ،خنک،مرطوب

آثار:مسهل،محرک جریان صفرا،ترمیم کننده زخم،تونیک،مسکن،ضدقارچ،بندآورنده ی خونریزی،آرام بخش،دافع کرم

گل ختمی

 

 

اندام مورداستفاده:گل،برگ،ریشه

ویژگی:خنک،مرطوب،شیرین

آثار:

گل/خلط آور

برگ/خلط آور،ادرارآور،مسکن

ریشه/خلط آور،ادرارآور،مسکن،ترمیم کننده ی زخم

 

کرفس وحشی

 

 

اندام مورد استفاده:دانه،ریشه ،ساقه

ویژگی:اندکی خنک،مرطوب،تلخ-شیرین

آثار:ضدروماتیسم،آرام بخش،ضدعفونت ادراری،افزاینده ی دفع ادرار اسیداوریک،ضدنفخ،کاهنده ی فشارخون،احتمالا"دارای اثر ضدقارچی

یولاف،جودوسر

ویژگی:گرم ،مرطوب ،شیرین

اندام مورد استفاده:گیاه کامل،دانه

آثار گیاه کامل/ضد افسردگی،تونیک،مقوی عصبی،محرک تعریق

دانه/ضدافسردگی،تونیک،مقوی عصبی،مغذی

سبوس/ضدانعقادوتشکیل لخته،کاهنده ی کلسترول خون

 

گل گاوزبان

ویژگی:سرد مرطوب،اندکی شیرین

آثار:برگ/گل/محرک غده فوق کلیه،محرک تولیدشیر،ادرارآور،تب بر،ضدروماتیسم،محرک تعریق،خلط آور

دانه/درمان اگزما،ضد روماتیسم،درمان سندروم روده ی تحریک پذیر

 

کلم

ویژگی:کمی شیرین،شور،خشک کننده ،خنک

آثار(برگ):ضد التهاب،ضدباکتری،ضد روماتیسم،ترمیم کننده بافت از راه تحریک تکثیر سلولی،ضداحتقان کبد

 

همیشه بهاریاآذرگون

ویژگی:اندکی تلخ،تند،خشک کننده ،خنک کننده ی ملایم

آثار(گلبرگ):قابض،گند زدا،ضدقارچ،ضدالتهاب،ترمیم کننده ی زخم،محرک تولید صفرا-منظم کننده قاعدگی

 

فلفل قرمز

 

 

ویژگی:خیلی داغ،تند،خشک کننده

آثار(میوه):محرک گردش خون،محرک تعریق،محرک معده،ضدنفخ،گندزدا،ضدباکتری،تونیک عصبی محرک

محرک موضعی:ضد خارش و تحریک،افزایش دهنده ی جریان خون

 

بابونه

 

 

ویژگی:تلخ،عمدتا"گرم،مرطوب

آثار(گل):ضدالتهاب،ضداسپاسم،تلخ،آرام بخش،جلوگیری کننده از استفراغ

 

اوکالیپتوس

 

ویژگی:سرد ،مرطوب،تند، تلخ

آثار(برگ وعصاره ی روغنی):ضدعفونی کننده؛ضداسپاسم،محرک،تب بر،خلط آور،کاهنده قند خون،دافع کرم

 

گردو

 

ویژگی:تلخ،قابض،غالبا"گرم،خشک کننده

اندام مورد استفاده:برگ ،میوه وپوست

آثاربرگ ،میوه وپوست/قابض،دافع کرم های روده،ضداسپاسم ،تونیک گوارشی،پوست گردو ضدالتهاب

آثار پوست داخلی/تصفیه کننده ،قابض،محرک جریان صفرا

 

سیب درختی

ویژگی میوه رسیده/خنک،مرطوب،عموما"شیرین

میوه نارس/خنک،مرطوب،شیرین

آثار:مقوی،محرک هاضمه وکبد،ادرارآور،ضد روماتیسم،ملین،آنتی سپتیک

 

نعناع

ویژگی:تند،خشک،عموما"خنک کننده

آثاربخش های هوایی/:ضداسپاسم،تونیک گوارشی،پیشگیری کننده از استفراغ،ضد نفخ،شل کننده عروق خونی محیطی،محرک تعریق ودر عین حال خنک کننده ،محرک جریان صفرا،ضد درد

 

توت سیاه وتوت سفید

ویژگی:عمدتا" شیرین،سرد ،برگ ها تلخ ،شاخه ها تلخ وخنثی

آثار میوه/:تونیک ،ملین

برگ/ضدباکتری،محرک تعریق،خلط آور

شاخه/ضد روماتیسم،کاهنده فشارخون،ضدردرد

پوست ریشه/آرام بخش،ادرار آور،خلط آور،کاهنده فشارخون

 

ریحان

 

ویژگی:شیرین ،تند،اندکی تلخ،بسیار گرم، خشک

آثاربرگ/:ضد افسردگی،آنتی سپتیک،محرک قشر غده فوق کلیه،جلوگیری کننده از استفراغ،تونیک،ضدنفخ،تب بر،خلط آور،تسکین دهنده خارش

 

گل سرخ

 

ویژگی:شیرین ،قابض،عموما"خنثی یاخنک کننده

آثار(میوه ):ضد افسردگی،ضداسپاسم،قابض،آرام بخش،محرک گوارشی،افزاینده تولیدصفرا،خلط آور،ضد ویروس،آنتی سپتیک،مقوی کلیه،مقوی خون،ضد التهاب-تنظیم کننده قاعدگی

 

بید

 ویژگی:خنک،خشک،اندکی تلخ

آثار(پوست درخت،برگ):ضد روماتیسم،ضد التهاب،کاهنده حرارت،ضد هیدروز،ضد درد،آنتی سپتیک،قابض،تلخ ،تونیک گوارشی

 

شنبلیله

 

ویژگی:بسیار گرم،تند ،تلخ

demulcentآثار دانه/ضد التهاب ،تونیک گوارشی،محرک جریان شیر،کاهنده قند خون،موضعی-محرک انقباض رحم

بخش هوایی:ضداسپاسم

 

گشنیز خشک 

خواص:خنک ،معطر ،مقوی قلب،سرشار از ویتامین آ،ث وب،محرک اشتها،ضد جوش دهان زبان،جهت مصارف غذایی

 

شنبلیله خشک

 

 

خواص:مقوی،پایین آورنده قند خون ،ضدنقرس،سرشار از ویتامین  آ،د،هضم غذا،جهت مصارف غذایی

 

شوید خشک

 

 خواص:پایین آورنده چربی خون،تقویت معده،ضد نفخ ،اشتها آور،افزایش شیر مادر،ضد سنگ کلیه و مثانه ،مصرف غذایی

 

تره خشک

 

خواص:تقویت بدن ،ضد رطوبت  وتقویت کبد وکلیه،سرشار از ویتامین ث واملاح معدنی،هضم غذا ،شستشوی مجاری ادراری،ضد بواسیر،ضدنفخ ،جهت مصارف غذایی

 

جعفری خشک

خواص:سرشار از ویتامین واملاح معدنی،مقوی ومعطر ،شستشوی مجاری ادراری،ضد روماتیسم ،تنظیم کننده دستگاه گوارش،ضد درد مفاصل،جهت مصارف غذایی

 

ترخون خشک 

خواص:اشتها آور ،هضم غذا ،مقوی وضد دل درد،روماتیسم ،تقویت اعصاب،درمان سوءهاضمه ،خوشبو کننده دهان ،ضد خونریزی لثه،سرشار از ویتامین ث،ضدرطوبت ،جهت مصارف غذایی

 

انجیر خشک

 

خواص:ملین ،درمان سینه درد وزخم معده،دارای انواع ویتامین و املاح معدنی ،معالج بواسیر،تقویت عمومی بدن،مفید برای کبدومثانه ،تقویت اعصاب

 

روغن جوانه گندم

،تقویت موی سرB خواص:زیبا کننده و روشن کننده پوست،دارای انواع ویتامین

ترکیبات :روغن آفتاب گردان،عصاره جوانه گندم

طریقه مصرف:هفته ای 1یا 2مرتبه به پیاز موماساژدهندوبعداز 10ساعت شسته شود وبرای صورت نیز بعداز شستشو چرب شود.

 

پونه کوهی

خواص:خلط آور ،ضدنفغ معده،ضدعفونی جهاز هاضمه،ضد انگل ،دافع سموم بدن

 

نشاسته

خواص:نرم کننده سینه،ضد عطسه ،ضدخفقان،ضد خونریزیهای داخلی،خلط آور، باز کننده سینه

 

گرد لیمو

خواص:سرشار از ویتامین ث،ب،بازکننده عروق وتصفیه  خون،ادرارآور،شستشوی کبد وکلیه،ضد چاقی واسید اوریک ،ضد عفونی غذا وبدن

 

جو با پوست

خواص:تقویت موی سر،سرشار از ویتامین ب،ملین ،جهت جوانه زدن،تقویت موی سر،مدر ،ضدسنگ کلیه و مجاری ادراری،نیروبخش و مقوی

 

روغن بادام تلخ

خواص:تقویت پیاز مو،ضدریزش مو،ضد پادردو کمر درد

طریقه مصرف:5ساعت قبل ازحمام سر انگشت را چرب کرده پیاز مو را ماساژدهند و جهت پادرد نیز ماساژدهند

 

گندم

خواص:جهت مصرف جوانه گندم،سرشار ازویتامین گروه ب،نیروبخش،پاک کننده معده، ضد اسهال و خونریزی معده،محرک اشتها ،تقویت لثه،تصفیه خون وضد چربی وفشار خون ،ضد عفونی دهان

 

گزنه

خواص:

تصفیه خون وادرار آور ،مقوی معده ،ضدپادرد  و روماتیسم،ضد اسهال ،ضد عفونتهای داخلی،ضد سنگ کلیه و سنگ صفراء،تقویت و ضد شوره مو،دارای املاح معدنی،چرک خشک کن  گیاهی،تقویت بدن ،ضد دیابت،ضد خونریزی داخلی،ضداسهال

 

ریشه شیرین بیان

خواص:خلط آور،نرم کننده سینه ،مسکن  وضد سرفه،خنک  وادرار آور،ضد زخم معده ،ضد عفونت گلو،تقویت روده،تقویت اعصاب

 

ریشه کاسنی

خواص:تصفیه خون،تقویت کبد،ضد حرارت وعطش،ضدفشارخون،ملین،ضد یرقان وزردی،پاک کننده مجاری ادراری

 

برگ کاسنی

خواص:تقویت کبد،ضد حرارت وعطش،ضد فشار خون وسنگ کلیه،صفراءبر،پاک کننده مجاری ادراری،ضدیرقان،تب بر،ملین

طریقه مصرف:یک قاشق غذا خوری ابتدا با آب سرد شسته سپس با یک لیوان آبجوش مخلوط کرده بعداز نیم ساعت صاف کرده قبل از غذا میل شود

 

برگ گردو

خواص:ضد گلو درد،درمان انواع عوارض پوستی،ضدریزش مو،ضد کرم معده،ضدزگیل ومیخچه،سرشار از ویتامین ،ضدقند

طریقه مصرف:یک قاشق غذا خوری با یک استکان آب جوش 20دقیقه دم کرده صاف کرده قبل از غذا میل شود

لیمو عمانی

خواص:ویتامین ث ،ویتامین ب،باز کننده عروق،تصفیه و رقیق کننده خون ،هضم غذا،ضدترش معده و خونریزیهای داخلی ،ضدیرقان ،طراوت و جوانی،سفید کننده دندان ،ضد چاقی ،ضد سرما خوردگی وانگل ،ضدعفونی غذا وبدن

طریقه مصرف:همراه غذا میل شود.

 

موسیر

خواص:سرشار از ویتامین ث،ضد فشار خون ،ضد چربی خون ،خواص مشابه سیر.

طریقه مصرف:به اندازه دلخواه 48ساعت در آب خیس نموده در این فاصله چند بار نیز آب آن را تعویض نمائید سپس صاف نموده مصرف نمائید.

 

تخم مرزه

خواص :گرم وخشک ،ضدنفخ ،هضم غذا،شستشوی کبدوکلیه ومعده ،تقویت اعصاب و چاق کننده ،تقویت چشم وگوش،اشتها آور

طریقه مصرف:نرم سائیده یک قاشق چایخوری بعد از غذا با یک استکان آب میل می شود.

 

تخم خیار

خواص:ازدیاد ادرار ،بر طرف کننده صفرا ،ضدتب،مفید برای کبد،ضد قند ،نرم کننده سینه

طریقه مصرف:آسیاب نموده یک قاشق چایخوری بعد از غذا بایک استکان آب میل شود.

 

 تخم جعفری

خواص:سر شار از ویتامین آ،ث و مواد معدنی،مقوی و اشتها آور ،شستشوی مجاری ادراری ،ضد باد مفاصل ،ضد نفخ ،رفع اختلالات دستگاه گوارش-قاعده آور

طریقه مصرف:آسیاب کرده یک قاشق چایخوری قبل از غذا با یک استکان آب میل شود

 

تخم شنبلیله

خواص:چاق کننده،درمان نقرس،دیابت،کم خونی ،نرمی استخوان ،سینه درد ،ضد بواسیر،اشتها آور ،هضم غذا،دارای ویتامین آ،د،ادرار آور

طریق مصرف:آسیاب نموده یک قاشق چایخوری بعد از غذا با یک استکان آب گرم میل شود

 

تخم ریحان بنفش

خواص:تقویت معده ،نرم کننده سینه ،ضدسرفه،درمان زکام،مدر،تقویت اعصاب،دارای ویتامین

طریقه مصرف:یک قاشق چایخوری در یک استکان آب جوش بهم زده نم نم میل شود

 

تخم اسفناج

خواص:رفع خشکی مزاج،باز شدن رنگ چهره،لاغرکننده ،ادرارآور،سرشار از آهن ،تقویت اعصاب ،سرشار از مواد آلی ،تقویت دستگاه هاضمه ،افزایش طول عمر

طریقه مصرف:نرم سائیده یک قاشق چایخوری بعد از غذا با یک استکان آب میل شود

 

تخم تره

خواص:تقویت اعضاء رئیسه،ضد بواسیر،ضدسنگ کلیه و صفرا ء،ضد نفخ ،ضد روماتیسم ،بازکننده صدا ،مدر،سرشار از ویتامین و املاح معدنی

طریقه مصرف:آسیاب نموده ،یک قاشق چایخوری بعد از غذا با یک استکان آب گرم و عسل میل کنند.

 

تخم شلغم

خواص:نیرو بخش ،تقویت اعصاب،حافظه بینایی،سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی،خونساز ،ادرار آوروشستشوی مجاری ادراری ،درمان گواتر،ازدیاد شیر مادر،ضددیابت ،ضد جوشهای غرور ،نرم کننده سینه

طریقه مصرف:نرم سائیده یک قاشق چایخوری بعد از غذا با یک استکان آب میل می شود

 

تخم خرفه

خواص:سرشار از ویتامین ب،ث،خنک ،ادرار آور ،ضد انسداد کیسه صفراءو کلیه و طحال ،ضد انگل ،آرامش اعصاب ،ضد گواتر و لاغری،شستشوی مجاری ادراری ،مسکن حرارت بدن

طریقه مصرف:آسیاب نموده یک قاشق چایخوری قبل از غذا با یک استکان آب میل شود

 

تخم یونجه

خواص:سرشار از ویتامین های آ،د،درمان شب کوری ،ضد نرمی استخوان ،چاق کننده ،تقویت اعصاب،تقویت اعضاء رئیسه

طریقه مصرف:به مقدار مساوی با نبات آسیاب  نموده یک قاشق مربا خوری بعد از غذا با یک استکان آب میل شود.

 

تخم چغندر

خواص:هضم غذا ،تقویت حافظه و اعصاب ،تقویت کبد وکلیه ،خونساز ،اشتها آور ،دارای ویتامین ب وث

طریقه مصرف:آسیاب نموده ،یک قاشق چایخوری بعد از غذا میل شود.

 

تخم ریحان سبز

خواص:تقویت معده،نرم کننده سینه ،ضدسرفه ،درمان زکام ،تقویت اعصاب ،دارای ویتامین

طریقه مصرف:آسیاب نموده ،یک قاشق چایخوری بعد از غذا با یک استکان آب میل شود.

 

تخم گشنیز

خواص:معطر،مقوی قلب و اعصاب ،محرک اشتها،ضد خونریزیهای داخلی،مقوی معده و ضد نفخ ،دارای ویتا مین های آ،ب،ث

طریقه مصرف:آسیاب نموده ،یک قاشق چایخوری بعد از نهار یا شام با یک استکان آب میل شود

 

تخم شاهی

خواص:ضد گواتر ،سر شار از ید ،سر شار از مواد معدنی ،ضد سرما خوردگی،تقویت اعضاءرئیسه ،ضد قند ،ضد سنگ کلیه

طریقه مصرف:نرم سائیده یک قاشق چایخوری بعد از غذا با یک استکان آب میل شود

 

گل محمدی

خواص:قابض ،مقوی ،نیرو بخش ،مسهل ،معطر ،تقویت چشم،ضد سر درد ،تقویت معده

طریقه مصرف:یک قاشق مربا خوری با یک استکان آب جوش مخلوط کرده ،بعد از 20دقیقه دم کشیدن صاف نموده بعد از غذا میل شود.

 

گل بنفشه

خواص:تب بر ،مسکن سر درد و عطش ،ضد فشار ، مسهل ،ضد سرفه ،ضد سوزش ادرار ،ضد سرما خوردگی،ضد ورم گلو وسینه درد ،ضد اختلالات کبدی وکلیه ،ضد نزله و سرخک دهان ،ضد یرقان  وخارش بدن

طریقه مصرف:2قاشق غذا خوری با یک لیوان آب 5دقیقه جوشانده صاف کرده صبح ناشتا میل شود

 

گل بومادران

خواص:ضد تشنج و بواسیر ،مدر وادرار آور ،ضد درد مفاصل و سیاتیک ،تسکین اعصاب و سر درد ،ضد اسهال و دل درد ،ضد انگل

طریقه مصرف:2قاشق غذا خوری با 3فنجان آب جوش مخلوط کرده بعد از نیم ساعت دم کشیدن صاف کرده یک استکان قبل از هر غذا با کمی نبات میل شود.

 

گل بابونه شیرازی

خواص:مقوی معده ،مسکن درد ،ضد عفونی پوست ،هضم غذا ،مدر ،ازدیاد شیر مادر ،تسکین اعصاب و سر درد ،ضد صفراء،ضد جوشهای سرسیاه،ضد حشرات،کرم کش معده و روده،ضد نفخ-قاعده آور

طریقه مصرف:یک قاشق مر با خوری با یک استکان آب جوش مخلوط کرده بعد از 20دقیقه صاف کرده قبل از غذا با کمی نبات میل شود.

 

کشمش پلوئی

خواص:مغذی و انرژی دهنده ،افزایش رشد اطفال ،ضد کم خونی ،دارای انواع مواد معدنی،ضد اوره و کلسترول و ضد نقرس

طریقه مصرف:همراه برنج یا به صورت معمول مصرف می گردد.

 

گرد غوره

خواص:فرو نشاننده حرارت خون وصفرا،ضدبلغم معده ،مقوی معده ،مقوی کبد بدن ،برطرف کننده سستی اعضاء،رفع تشنگی ،ضد روماتیسم وسیاتیک ،خوشبو کننده عرق بدن ،ضد خارش وجوش بدن

طرقه مصرف:داخل غذا های مختلف استفاده می گردد.

 

بارهنگ

خواص:تصفیه خون،ضدنزله وسرماخوردگی،ضداسهال خونی وساده،ادرارآور،ضدکم خونی ،ضدخون بواسیر،ضدورم دهان،ضدالتهاب معده

طریقه مصرف:یک قاشق چایخوری در یک استکان آب جوشانده بعدازکمی خنک شدن با کمی نبات میل شود.

 

آلوبخارا

خواص:ملین،ضدسوءهاضمه،ادرارآور،دارای انواع ویتامینهای مختلف واملاح معدنی،مسهل صفراء،ضدخارش واگزما،تصفیه خون،مسکن حرارتی درونی،ضدچربی خون

طریقه مصرف:چندعدد بایک لیوان آب شب خیس کرده صبح ناشتا میل شود.

 

اکلیل کوهی

خواص:ضدروماتیسم وسردرد،تقویت عمومی بدن،تقویت قلب،تقویت اعصاب،معطرجهت ادویه های غذایی

طریقه مصرف:یک قاشق غذاخوری بایک استکان آب جوش مخلوط کرده بعداز 20دقیقه دم کشیدن صاف کرده بعد از غذا میل شود.

 

قدامه شیرازی

خواص:نرم کننده سینه،ضدسرفه،ملین ،خلط آور،تصفیه خون،خنک

طریقه مصرف:یک قاشق چایخوری صبح وعصردریک استکان آبجوش مخلوط کرده بعد ازکمی خنک شدن میل شود.

 

صمغ درختی

خواص:نرم کننده سینه،ضدسرفه،حالت دهنده موی سر،جهت مصارف خوشنویسی ومرکب سازی،زیادکننده شیر مادر،قاعده آور،ضدنفخ ،ضدترش معده،معطر-قاعده آور

طریقه مصرف:جهت مصارف خوراکی نصف قاشق چایخوری دریک استکان آب جوش بهم زده صبح وعصر نم نم میل شود.

 

عدس الملک

خواص:پایین آورنده قندوچربی خون ،تصفیه خون،سرشار از ویتامین و املاح معدنی،ملین ،ضدترشی معده،ضدیرقان

طریقه مصرف:آسیاب نموده یک قاشق چایخوری بعداز غذا بایک استکان آب میل شود.

 

خاکشیر

خواص:ضداسهال روده واسهال خونی،ملین ومسهل ،خنک کننده ،تب بر،اشتهاآور،مقوی معده،بازکننده صدا،ضدنقرس،ضدکهیر وخارش بدن،تسهیل زایمان

طریقه مصرف:یک قاشق مرباخوری با مقداری آب گرم صبح ناشتا میل شود.

 

کشک رشته ای

خواص:خونساز،جت مصارف غذایی

طریقه مصرف:بعد ازسائیدن همراه غذا استفاده می گردد.

 

کندر

خواص:ضدترش ونفخ معده،تقویت حافظه ،ضدخونریزی داخلی،معطر برای اسفند

طریقه مصرف:به اندازه یک نخود صبح ناشتا بایک استکان آب میل شود.

 

گل پنیرک

خواص:نرم کننده سینه ومعده،درمان زکام وگلودرد،ازدیادشیر مادر،تصفیه خون

طریقه مصرف:1قلشق غذاخوری دریک لیوان آب جوش ریخته بعدازنیم ساعت صاف کرده،قبل ازغذا میل شود.

 

تخم شوید

خواص:تقویت معده ادرارآور،گرم،ضدسنگ کلیه ومثانه ، ،افزایش شیر مادر،ضدنفخ،ضدتهوع-قاعده آور

مسمومیت ،تسهیل زایمان،اشتها آور، قاعده آور ،ضدچربی خون

طریقه مصرف:آسیاب نموده یک قاشق چایخوری قبل از غذا بایک استکان آب میل شود.

 

دم گیلاس

خواص:تصفیه خون،شستشوی مجاری ادراری،ضدسنگ کلیه ومجاری ادراری،بازکننده عروق

طریقه مصرف:یک مشت ابتدا باآب سرد شسته سپس بایک لیوان آب جوشانده صاف کرده قبل از غذا میل شود.

 

تخم هویج

خواص:تقویت چشم،تقویت عمومی بدن،سرشار ازویتامین آ،ب،ث،،تصفیه خون،شستشوی کبدوکلیه ،تقویت معده ،تنظیم عادت ماهیانه ،ازدیاد شیر مادر،ضدکم خونیو کمی آهن ،ضدچربی وقندوفشار ،اشتهاآورضد کرم کدو-تنظیم عادت ماهیانه

طریقه مصرف:یک قاشق مرباخوری بایک استکان آب5دقیقه جوشانده صاف نموده قبل از غذا میل شود.

  

کاکل ذرت

خواص:ادرارآور،ضداوره واسید اوریک،ضدسنگ کلیه ،ضد سنگ صفراء،ضدیبوست ونقرس،تقویت قلب

طریقه مصرف:یک مشت کوچک با یک لیوان آب 5دقیقه جوشانده صاف کرده نصف لیوان 10صبح ونصف لیوان 4بعدازظهر میل شود.

 

گل شقایق

خواص:ضدسرفه های عصبی،آسم ،سیاه سرفه،درمان بی خوابی ،بخورلطیف برای پوست،تقویت اعصاب،نرم کننده پوست به صورت ماسک،ضدتشنج

طریقه مصرف:یک قاشق غذا خوری ابتدا باآب سرد شسته سپس بایک استکان آب جوش 20دقیقه دم کرده صاف نموده موقع خواب میل شود.

 

تخم کاهو

خواص:سرشار از ویتامین،دارای املاح معدنی،ضدیرقان ،خنک ،ضدفشار وصفرا،ضدعطش وادرارآور

طریقه مصرف:آسیاب نموده،یک قاشق چایخوری صبح وعصر بایک استکان آب میل شود.

 

تخم تربچه

خواص:هضم کننده غذاوضدنفخ،ضدسنگ کلیه  وادرارآور،تقویت اعضاءرئیسه،خوشبوکننده رخسار،ضددردمفاصل وسیاتیک

طریقه مصرف:آسیاب نموده ،یک قاشق چایخوری بعداز غذا بایک استکان آب گرم میل شود.

 

مرزه خشک

خواص:گرم ،ضدنفخ،هضم غذا،تقویت اعصاب،تقویت چشم وگوش،اشتهاآور،تقویت معده،جهت مصارف غذایی

طریقه مصرف:یک قاشق مرباخوری بعداز غذا بایک استکان آب جوش دم کرده میل شود ویاداخل غذاهای مختلف استفاده می گردد.

 

نعناع خشک

خواص:ضدترش ونفخ معده،تقویت اعصاب معده وروده،نیروبخش ،ضدچربی خون ،تقویت قلب واعصاب،گرم وخشک،ضدرطوبت،ضدانگل،ضددل درد،تقویت اعضاء رئیسه،ضدسکسکه،جهت مصارف غذایی

طریقه مصرف:یک قاشق مرباخوری بعداز غذا بایک استکان آب جوش دم کرده میل شود.

 

نخودخام

خواص:ضدکورک ودمل،ضدورم وضدبریدگی،تقویت موی سر

طریقه مصرف:باتخم مرغ خمیر کرده مالیده ،2ساعت بعدشستشوداده.

 

آردنخودچی

خواص:ملین ،ضدگرفتگی صدا،ضدخون بواسیر،تنظیم فشارخون،ضدورم

طریقه مصرف:یک قاشق چایخوری بعداز غذا باکمی شکر میل شود.

 

پودرسیر

خواص:ضدنقرس ودرد مفاصل،ضدروماتیسم ،ضدفشارخون،تقویت مغز وحافظه،ضدسینه دردوآسم ،ضدعفونی پوست ودهان،ضداسهال ومسمومیت ،ضدانگل،جهت مصارف غذایی

طریقه مصرف:معمولا"همراه غذاهای مختلف استفاده می گرددویایک قاشق چایخوری برروی ماست میل می گردد.